Mokslo šaknys karčios - vaisiai saldūs

Nusirašinėjimas universitete

Nusirašinėjimas universitete

Ar būsite pašalintas?

Naujausi straipsniai

4 priežastys, kodėl Mokyklai reikalingas Autobusas?

4 priežastys, kodėl Mokyklai reikalingas Autobusas?

Kiekvieną rytą, kai važiuojate į darbą arba vežate vaikus į mokyklą jūs nesimėgaujate, bet stovite kamščiuose, o gal net vėluojate į svarbų susitikimą. Greičiausiai susidurtumėte su keletu iš tų pažįstamų, filmuose matytų, didelių,  geltonų autobusų, kuriuos daugumoje mokyklų Amerikoje naudoja kaip pagrindinė transporto priemonę mokiniams. Tai tarsi keleivių pervežimo paslaugos, tik tai gali būti mokyklos atsakomybė. Ar Lietuvoje reikėtų turėti tokius autobusus? Štai keturios priežastys, kodėl atsakymas yra taip!

Autobusai mažina eismą ir kamščius

Tarkime, kad pagrindinė mokykla, arčiausiai jūsų namų, moko apie 500-700 moksleivių. Visi keliai pro tą mokyklų atlaisvėtų nepalyginamai  8 val. ryto. Jei keli šimtai tėvų išvažiuoja ta kryptimi – kamštis neišvengiamas. Nepaisant ar tas kelias yra jums pakeliui ar ne.

Autobusai mažina taršą

Nors tai gali skambėti pakankamai keistai, tačiau nauji autobusai mažiną taršą ir išmeta mažiau blogųjų medžiagų į orą.

Autobusai leidžia mokyklai būti prieinamą visiems

Kadangi ne kiekvienas turi automobilį arba gyvena toli, o pėsčiomis iki savo mokyklos kelias yra ilgas, autobusas gali būti vienintelis jų transportavimo būdas. Galimybė gauti kokybišką išsilavinimą yra svarbu visiems vaikams, todėl mokykliniai autobusai yra absoliučiai būtini, jeigu norite vaiką leisti į geresnę mokymosi įstaiga, kuri gali būti toliau nuo jūsų namų.

Autobusai yra saugesni

Mokykliniai autobusai Amerikoje buvo suprojektuoti atsižvelgiant į studentų saugumą. Jų geltoną spalvą lengvai mato kiti vairuotojai. Transporto priemonės šonai yra sustiprinti, kad apsaugotų keleivius avarijos metu, o aukšti sėdynių atlošai taip pat užtikrina apsaugą smūgio metu. Tėvai, kurie mano, kad jų vaikai yra saugesni, jei jie asmeniškai vairuos juos mokyklai, turėtų tai apsvarstyti: studentai yra apie 20 kartų labiau linkę į mokyklą patekti saugiai su mokykliniu autobusu. Dėl paauglių vairuotojų ši statistika padidėja iki 50 kartų daugiau. Ar tikrai nereikėtų pasvarstyti ir tokį pavyzdį parsinešti į Lietuvą?

Mokyklų autobusų parko plėtra yra naudinga visiems. Kitą kartą, kai pateksite į neplanuotą kamštį prie vaiko mokyklos, pagalvokite ar nereikėtų pasiūlyti tokios idėjos mokymo įstaigai. Be jokios abejonės, už mokyklinius autobusus reikės susimokėti tėveliams, tad laibai svarbu įvertinti visus privalumus ir trūkumus.

Kodėl Lego yra pirmoji mokykla jūsų vaikui?

Kodėl Lego yra pirmoji mokykla jūsų vaikui?

Nuo 1932 m. ‘LEGO’ grupės pagrindinė veikla yra kūrybinga ir įdomi skatinanti vaikus žaisti bei mokytis. Lego žaidimai turi galingą sugebėjimą vystyti vaikų socialinius, emocinius ir pažinimo įgūdžius. Štai kodėl lego didžiuojasi – tai tarsi papildomos pamokos vaikams prieš mokslą.

Mūsų žaidimų patirtis padeda vaikams išgauti svarbiausius visą gyvenimą trunkančius įgūdžius.

LEGO leidžia vaikams mokytis per žaidimą.

Siekiame, kad mūsų unikalus ir saugus žaidimo būdas galų gale būtų prieinamas visiems vaikams visame pasaulyje.

Žaidimo vertė

Žaidimo vertė yra neginčytina. Žaidimas yra vertingas tuo, kad vaikai jį supranta už tai, kas tai yra, nepaisant jų amžiaus, lyties, kultūros ir tautybės. Žaidimas yra esminis pažinimo vystymasis, taip pat skatina mokymosi gebėjimus skatinant vaizduotę ir kūrybiškumą. Kūrybingumas palaiko kritinį mąstymą, krams smalsumą ir palengvina mokymąsi atliekant veiksmus, kurie yra svarbios visą gyvenimą trunkančios kompetencijos, reikalingos vaikų ugdymui.

LEGO sistema žaidime

LEGO sistema žaidime yra unikali. Vaikai gali sugalvoti savo sistemą, kuri jungia struktūrą, logiką ir kūrybiškumą, kai visus plyteles galima derinti daugybe būdų. Tai leidžia jiems be galo kūrybiškai išreikšti savo vaizduotę. LEGO skatina gyvybiškai svarbius įgūdžius, tokius kaip bendravimas, empatija ir problemų sprendimas, kurie naudingi vaikams visą gyvenimą. Lego tikslas ir toliau teikti vaikus visame pasaulyje su šiuo unikaliu indėliu.

Darbas pasiekti vaikus visame pasaulyje

LEGO grupė, LEGO fondas ir LEGO švietimas bendradarbiauja, kad LEGO žaidimų patirtis būtų prieinama vaikams visame pasaulyje. Mes daliname tą pačią misiją: įkvėpkite ir plėkime rytdienos statybininkus.

LEGO fondas

LEGO fondas siekia užtikrinti, kad pagrindinė žaislo vertė būtų suprantama, įsitraukiama ir veikiama, ir kurti ateitį, kai mokymasis per grojimą suteikia vaikams galimybę tapti kūrybingu ir besimokančiu visą gyvenimą. LEGO fondas bendradarbiauja su ne pelno organizacijomis, socialinėmis įmonėmis, akademinėmis institucijomis ir vyriausybėmis iš viso pasaulio, kad pakeistų požiūrį ir elgesį į mokymąsi per žaidimą.

LEGO švietimas

LEGO švietimo tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams sėkmingai mokytis mokykloje, suteikiant vaikams žaismingą mokymosi patirtį, į kurią jie įtraukiami, ir skatinti teigiamą protą mokytis. LEGO Education remia mokytojus, atitinkamas mokymo programos, vertinimo priemonės ir mūsų mokymosi metodus, siekiant palengvinti žaismingą mokymosi patirtį.

Kuomet vaikai lavina savo analitinį mąstymą, jiems lengviau būna mokytis tiek mokykloje, tiek universitete. Jiems nereikia sukti galvos kaip nusirašinėti ar sukčiauti pamokų metu.

Geriausi būdai nusirašyti egzamino metu

Geriausi būdai nusirašyti egzamino metu

Vienas svarbiausių studentų ir moksleivių klausimų yra, kaip nusirašyti egzamino metu ir likti nepastebėtam? Nusirašinėjimas nėra toks paprastas dalykas kaip gali pasirodyti iš pradžių. Nusirašinėjimą egzamino ar kontrolinio metu galima prilyginti sukčiavimui, apgavystei ar net gi blefavimui. Visi pavojingi veiksmai ar sprendimai reikalauja apmastymo ir didesnio pasiruošimo, todėl būtina žinoti kokie yra geriausi būdai nusirašyti egzamino ar kontrolinio metu.

1000 ir dar 2 būdai kaip nusirašyti

Studentai ir moksleiviai yra vieni iš išradingiausių žmonių. Pastaraisiais metais nusirašinėjimas pakilo į kitą, aukštesnį lygį. Tačiau ne vien tik studentai tobulėja, mokytojai ir dėstytojai taip pat pradeda perprasti visus moksleivių ir studentų triukus, todėl tenka galvoti naujus ir juos pritaikyti praktikoje. Kelis veiksmingiausius nusirašinėjimo būdus pateiksime ir jums, mielieji skaitytojai. Mes jokiu būdų neskatiname sukčiauti ir kitaip naudoti „špargalkes“ egzamino ar kontrolinio metu.

Vienodos užduotis egzamino metu

 

vienodos užduotys egzamino metu

Vienas paprasčiausių būdų, bet ir kartu efektingiausių tai egzamino ar kitokio tipo atsiskaitymo užduočių žinojimas anksčiau laiko. Natūralu, kad mokėtojai ir dėstytojai negali kiekvieną savaitę sugalvoti naujų užduočių arba tam tiesiog neturi laiko. Todėl daugumoje egzaminų (išskyrus valstybinius) būna tos pačios užduotys. Blogiausia kas gali nutikti yra tai, kad egzaminas gali turėti 2 ar 3 skirtingus užduočių variantus. Problema? Tikrai ne. Prieš egzaminą išsiklausinėkite ar kas nors jau yra rašęs pas jūsų dėstytoją ar mokytoją ta tema atsiskaitymą ir kokios užduotys buvo, o dar geriau gal jūsų kolega jas turi išsisaugojęs kompiuteryje ar telefone. Būtent dėl to sekite tvarkaraščius ir susiraskite grupėje, kuri turėtų rašyti atsiskaitymą pas ta patį dėstytoją, žmogų, kuris galėtų nufotografuoti užduočių lapą.

Liko lengviausia užduotis – skirkite šiek tiek laiko ir išmokite užduotis atmintinai – blogiau tikrai nebus. Blogiausiu atveju kas gali nutikti yra tai, kad užduotys ir nebus tos pačios, bet jūs net pats to nesuvokdamas būsite išmokęs beveik visą esminę informaciją paskirtai temai.

Jeigu nenorite mokytis atsakymų yra ir kitas variantas. Atsižvelgdami į užduoties lapą pasidarykite jo kopiją, atsispausdinkite, išspręskite, o kai ateis atsiskaitymo diena, gavę tokią pat užduotį, tiesiog sukeiskite lapų kopijas. Elementaru ir paprasta, tačiau yra daugiau rizikos, kadangi visko gali būti, kad dėstytojas dėl kažkokių tai jam žinomų priežasčių sugalvos pakeisti užduotis arba pažymėti kontrolinio lapus.

Išmanieji pagalbininkai

 

išmanieji laikrodžiai

Atrodo jau tiek laiko gyvename informacijų ir technologijų amžiuje, tačiau dėstytojai vis dar neperpranta šių subtilybių mokymosi įstaigose. O gal jau seniai perprato, tačiau nekreipia į tai dėmesio? Gali būti ir taip.

Nusirašinėjimas iš išmaniųjų telefonų jau nėra naujiena. Visi tai pastebi, visi žino kaip tai yra daroma ir jeigu jums dar pavyksta nusirašyti naudojant išmaniuosius telefonus, tai jūs esate vertas dovanų ir prizų.

Išmanieji laikrodžiai yra visai kas kita. Net keista ar dėstytojai nenori jų pastebėti ar tikrai nepastebi. Tai pavydėtinai gerai veikė 2 metai atgal, pavydėtinai gerai veikia ir dabar. Patarimas labai paprastas, jeigu neturite išmaniojo laikrodžio – būtinai įsigykite, galite pasiimti paskolą, greitąjį kreditą, pasiskolinti pinigų iš draugų arba tiesiog jeigu turite lėšų – nusipirkti. Šiame laikrodyje galite nesunkiai patalpinti visą reikiamą informaciją: nuotraukas, konspektus ir t.t

Prieš rašydami atsiskaitymą įsitikinkite, kad laikrodžio ekranas yra užtamsintas iki tiek, kad tik jūs matysite kas ten parašyta, saugumo dėlei įjunkite 1 minutės automatinį užrakinimą ir jeigu esate dešiniarankis, laikrodis turi būti uždėtas ant kairės rankos, o dešine ranka, laikydamas tušinuką ir tuo pačiu delnu uždengdamas laikrodį gali ieškoti visos informacijos. Ir atvirkščiai jeigu esate kairiarankis. Paprasta, patogu ir veiksminga.

Nepamirškite ir galimų egzamino ar kontrolinių užduočių paieškoti internete. Įsitinkite, kad gerai įvedėte paieškos raktažodžius, kontrolinio tema, rakažodį „egzaminas“ ir yra tikimybė, kad rasite galimus atsakymus ir internete. Tam ir yra sukurtos seo paslaugos – palengvinti mūsų paieškas.

Daugiau nusirašinėjimo būdų rasite šiame vaizdo klipuke, bet nepamirškite – nusirašinėti galima tik tuomet, jei kitos išeities nėra. Svarbiausia mokytis ir įsisavinti informaciją, kitiems žmonėms paruoštukių gamybą tai dar vienas būdas geriau įsisavinti ir išmokti pateiktą informaciją.

 

Pratybų sąsiuviniai mokyklose nereikalingi?

Pratybų sąsiuviniai mokyklose nereikalingi?

15 metų atgal niekas tokio klausimo net nebūtų uždavęs. Tuo metu mokykloje pratybų sąsiuviniai buvo privalomi beveik kiekvienoje pamokoje. Tai buvo viena iš geriausių ir patikimiausių priemonių skirta  teorines žinias pritaikyti praktikoje.

Tuo metu pratybų sąsiuviniai buvo ne pati pigiausia prekė mokykloje. Dauguma vaikų tėvų sumokėdavo pusės mėnesio algos, kiti skolindavosi iš draugų, pažįstamų, o dar kiti imdavo paskolas ar greituosius kreditus. Vaiko išleidimas į mokyklą pats iš savęs nėra pigus, o ką jau kalbėti apie būtiniausius mokslo įrankius, kuprines, sąsiuvinius, pratybas, rašiklius ir kt. Užsienyje populiarėja tendencija atsisakyti įprastų mokymosi būdų ir pereiti prie technologijų, bet ar tai tinkamas sprendimas?

Planšetiniai kompiuteriai – mokslo ateitis?

Planšetiniai kompiuteriai mokyklose

Vakarų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose vis rečiau sutiktumėte standartines klases su knygomis ir pratybų sąsiuviniais ant moksleivių stalų. Mokslas tobulėja, todėl stengiamasi sudaryti nišą vaikams informaciją pasisavinti lengvesniu, labiau suprantamu būdu nei buvo iki šiol. Moksliškai buvo įrodyta, kad jaunoms vaikų smegenims lengviausiai informacija įsisavinti yra tada, kai ji yra pateikta itin aiškiai, suprantamai, o visų svarbiausia – mėgstamu būdu. Atkreipkite dėmesį, dauguma 21 a. gimusių vaikų puikiai moka anglų kalbą nors jiems dar nėra 15 metų, o kartais ir 10 metų. Taip yra dėl to, kad vaikai praleidžia daug laiko žiūrėdami įvairius animacinius filmus anglų kalba ir net patys to nesuvokdami ją įsisavina geriau nei 90 proc. reguliariai studijuojančių žmonių. Žmogaus smegenys yra imlios naujiems iššūkiams ir dalykams kai jie yra perteikiami mėgstamu būdu.

Jeigu esate vaikų tėtis arba mama atkreipkite dėmesį kiek laiko vaikai praleidžia prie kompiuterių, planšetinių kompiuterių žaisdami žaidimus ar tiesiog naršydami internete. Tai yra jų pagrindinė veikla po pamokų, neskaitant būrelių ar kitų papildomų užsiėmimų. Įsivaizduokite jog klasėje vaikas taip pat turi galimybę naudotis planšetiniu kompiuteriu, tačiau ne žaidimams, o edukaciniais tikslais. Paprastas pavyzdys, norite vaiką išmokinti istorijos – duokite jam istorinį žaidimą, kuriame būtų iliustracijos, atsakymų variantai ar kitos panašios kokybės ir reikšmės medija. Po mėnesio laiko šio vaiko rezultatus, tos pačios medžiagos, sulyginkite su standartinio mokinio rezultatais. Nustebsite, vaiko, kuris mokėsi pasitelkdamas standartines mokymosi medžiagas rezultatai bus prastesni apie 25-30 procentų nei to vaiko, kuris mokėsi remdamasis naujomis technologijomis. Po šių rezultatų nebelieka ir klausimų ar vis dar reikalingi pratybų sąsiuviniai mokyklose?

Kodėl mokyklos vengia įdiegti planšetinių kompiuterių mokymosi metodiką?

Pagrindinė priežastis – labai didelės investicijos. Šią mokymosi metodiką, pagrinde, gali leisti tik privačios mokslo įstaigos. Nepamirškite ir tai, kad reikalinga įdiegti ir apsaugos sistemą, nes realu, kad moksleivis gavęs planšetinį kompiuterį ir neribojama laisvę jame gali užsiimti niekuo nesusijusia veikla su mokslu: pradėti žaisti žaidimus, naršyti internete, žiūrėti mėgstamus vaizdo klipus, o gal net užsiimti azartiniais lošimais – pradėti žaisti pokerį su bendraklasiais. Viskas gerai, kol tai vyksta ne iš pinigų ir savo malonumui, bet vienas žingsnis ir realu, kad tėvų sąskaitos gali pradėti tuštėti.

Apsauga yra privaloma, tačiau reikia naudoti ir atitinkamus svertus, kurie pasvertų kurias prieigas reikia uždrausti, o kurias palikti. Juk pradėjus viską drausti nebeliks noro ir naudotis planšetiniu kompiuteriu.

Apibendrinant, tai yra mokslo ir tobulėjimo ateitis. Tačiau kol kas tai yra per brangu ir rizikinga bent jau daugumoje Lietuvos vidurinių mokyklų ir gimnazijų.

Nusirašinėjimas universitete, ar būsite pašalintas?

Nusirašinėjimas universitete, ar būsite pašalintas?

Nusirašinėjimas universitete tai ganėtinai keistas ir unikalus reiškinys, kadangi visi žino, kad tai vyksta, bet niekas į tai nekreipia dėmesio. O gal tiesiog nenori kreipti? Aukštosios mokyklos Lietuvoje turi savo sutartis ir savo diktuojamas sąlygas, tačiau beveik visuose sutartyse yra įtrauktas punktas dėl nusirašinėjimo egzamino metu. Dažniausiai šiose sutartyse būna įvardintos nuobaudos, kurios gali būti: egzamino nutraukimas be teisės perlaikyti – akademinė skola, įspėjimas ir papeikimas arba aukščiausia bausmė – šalinimas iš universiteto.

Už nusirašinėjimą egzamino metu universitete pašalinimas

Pagal aukštųjų mokyklų sutartis taip turėtų būti, bet ar yra? Taip, tokių situacijų pasitaiko, tačiau ar apie jas kas girdi, ar yra pranešama viešai? Be abejo, kad ne. Pašalinimas iš universiteto dažniausiai būna lygus vienerių metų studijų sustabdymui. Sekančiais metais jums niekas nedraudžia stoti į tą patį universitetą, o praeiti dalykai turi būti užskaityti privalomai ir tokiu būdų grįžtate ten kur sustojote.

Kita kalba yra jeigu studijuojate nemokamai, tuomet tas pats universitetas, kuriame pažeidėte drausmės kodeksą jūsų įsileisti nenorės, tačiau ar kitos aukštosios mokyklos taip pat? Žinoma, kad ne. Dažniausiai tokie nusižengimai būna įforminami „draugiškai“,  jūs atsisakote studijuoti ir paliekate universitetą, todėl kitos aukštosios mokyklos jūsų lauks išskėstomis rankomis.

Dažniausiai už nusirašinėjimą universitete gali grėsti tiesiog egzamino nutraukimas ir naujos perlaikymo datos paskyrimas. Dėstytojai tiesiog tingi su jumis žaisti katę ir pelę, jie nėra suinteresuoti, kad jūs būtumėt išmestas iš universiteto. Na nebent dėstytojas jūsų nematę visą semestrą, o jūs pasirodėte tik per egzaminą arba visą semestro laikotarpį leidote prie telefono žaisdamas įvarius žaidimus bei trukdėte savo grupiokams. Tada taip, galimybė, kad dėstytojas jus nuves pas dekaną ar rektorių yra, bet ne tokia didelė kaip jūs įsivaizduojate.

Dažniausia bausmė, kuri pasitaiko praktikoje už nusirašinėjimą egzamino metu – neigiamas balas. Neoficialiais duomenimis 2016 metais už nusirašinėjimą Lietuvos universitetuose buvo pašalinta 35 studentai.

Studentai nusirašinėjo, o išmetė dėstytoją?

 

išmestas dėstytojas

Praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kai nusirašinėjant egzamino metu pagaunamas ne vienas studentas, tačiau kaltas lieka dėstytojas. Taip nutiko ir viename Lietuvos universitete, kuris nėra įvardijamas.

Vieno tiksliųjų mokslų egzamino metu, dėstytojas pagavo du studentus, kurie nusirašinėjo atsakymus iš mobiliųjų telefonų. Egzaminas buvo sudarytas iš penkių atviro tipo klausimų, kuriems buvo duota pasiruošti apie dvi savaites. Įdomus faktas, kad šiam egzaminui buvo liepta pasiruošti iš 800 puslapių knygos, o klausimai tik penki ir tie atviro tipo. Ar įmanoma? – taip, bet ar lengva? – tikrai ne.

Dėstytojui atėmus mobiliuosius telefonus iš studentų ir panaudojant juos kaip įrodymą, buvo kreiptasi į universiteto dekaną. Tą dieną šioje situacijoje už nusirašinėjimą pagauti studentai atsiprašė tiek dėstytojo, tiek universiteto dekano ir buvo nutarta, kad studentai ateis į egzamino perlaikymą.

Praėjus savaitei po minėto egzamino, paaiškėjo, kad šį egzaminą išlaikė tik 12 procentų grupės studentų, o pažymių vidurkis buvo netoli 4 balų. Pasirodo, kad tai nebuvo pirmas tokio tipo egzaminas ir ne pirma grupė, kurioje buvo pagaunami, to paties dėstytojo, nusirašinėjantys studentai. Išaiškėjus šioms aplinkybės studentai kreipėsi į dekaną su kelerių metų egzamino rezultatais prašydami leisti rašyti prašymą dėl dėstytojo atsisakymo ir naujo paskyrimo.

Prašymas buvo parašytas, o administracijai apsvarsčius jį, buvo nuspręsti šiai studentų grupei skirti kitą dėstytoją, o kadangi ankstesniam dėstytojui tai buvo vienintelė studentų grupė, jis neteko darbo.

Nusirašinėjimas universitete nėra išeitis išlaikyti egzaminą, tačiau pasitaiko tokių situacijų, kai tiesiog nelieka kito kelio, o nusirašymas egzamino metu nebūtinai reiškia informacijos perkėlimo iš konspekto į egzamino lapą. Kitiems studentams užtenka atgaivinti mintis užmetant akį į užuominas, kurios yra lapelyje, ar ne taip? Vieni žymiausių pasaulio verslininkų yra dalijasi savo mintimis, kad kartais nusirašinėjimas yra ir naudingas dalykas studentai, kadangi net nemokėdamas ir neturėdamas pilnos informacijos jis privalo „suktis“ iš prastos padėties, būtent šiuo būdų, jis išmoks kaip užsidirbti pinigų ar pritraukti investicijų verslui sulaukęs klausimo į kurį nebus pasiruošęs atsakyti.